Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ağrı'ya iki yeni vali yardımcısı atandı
08 Ağustos 2012, 17:23

Ağrı'ya iki yeni vali yardımcısı atandı

7 Ağustos'ta açıklanan Kaymakam Kararnamesi ile Ağrı'ya iki yeni vali yardımcısı atandı. Vali yardımcılarından Özkan Demirel ve Murat Güven ise farklı illerde görev yapacaklar.
     İçişleri Bakanlığı tarafından geçen hafta yayımlanan Valiler Kararnamesi sonrasında, beklenen Kaymakamlar Kararnamesi de 7 Ağustos 2012 tarihli Resmi Gazetede yayımlandı. Kararnamede 430 mülki idare amirinin ismi yer aldı.    Kararnamelerde Ağrı’ya 2 yeni Vali yardımcısı atandı. Vali yardımcılarından Özkan Demirel ve Murat Güven ise farklı illerde görev yapacaklar. Mehmet Gökhan Zengin Ağrı Vali Yardımcılığı’na atandı.    İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile Ağrı Vali Yardımcılığı görevine Polateli Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin atandı. Zengin, Tokat doğumlu, ilk ve orta öğrenimini Tokat’ta tamamladı. 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu.    2005 yılında Denizli Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine girdi. Sırasıyla Manisa-Köprübaşı ve Yozgat-Şefaatli ilçelerinde Kaymakam Vekillikleri yaptı. İçişleri Bakanlığı tarafından 1 yıl süreyle yabancı dil eğitimi için Londra’ya gönderildi.


    Yurtdışı dönüşünde  Çorum-Ortaköy İlçesi’ne atandı. 2010 Ağustos Kararnamesi’yle Kilis-Polateli İlçesi’ne atanan Mehmet Gökhan Zengin 2012 Ağustos Kararnamesi’yle Ağrı Vali Yardımcılığı görevine atandı. İngilizce bilen Mehmet Gökhan Zengin, Evli ve bir çocuk babası.
    Rasim Belge Ağrı Vali Yardımcılığı’na atandı Kararname ile Ağrı’ya atanan Vali Yardımcılarından biri de Rasim Belge. Belge, 1979 yılında Kayseri ili Pınarbaşı İlçesi’ne bağlı Malak Köyü’nde dünyaya geldi.  İlkokulu Malak Köyü İlkokulu’nda, Ortaokulu Kayseri Kocasinan Argıncık Lisesi’nde, Lise öğrenimini de Isparta Gönen Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı.    Rasim Belge 1997 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’ne kaydını yaptırarak 2002 yılında üniversiteden mezun oldu. 2004 yılında Kaymakam adaylığı sınavını kazandı ve 2005 yılı başında Sivas Kaymakam adayı olarak göreve başladı. İl Merkez stajını Sivas Valiliği’nde, Kaymakam Refikliği stajını Sivas İli Suşehri İlçesi’nde, Mülkiye Müfettişi Refakatinde Teftiş stajını Kahramanmaraş ve Sakarya
İl merkezler ve ilçelerinde  tamamladı.    2005 yılı Eylül ayı ile 2006 yılı Nisan ayı arasındaki dönemde Kırıkkale İli Sulakyurt İlçesi Kaymakam Vekilliği görevini yürüttü. Akabinde Ankara da düzenlenen dört aylık yabancı dil kursuna katıldı. Dil kursunun ardından 2006 yılı Eylül ayında çeşitli Eğitim, ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere İngiltere’ ye gönderildi. Bir yıl süresince İngiltere’ de Management School of Sheffield University’ de İngilizce dil eğitimi, mesleki eğitim ve çalışmalarda bulundu. Resmi ziyaret ve çalışmalara katıldı. 2007 yılı Eylül ayında yurda döndü ve 92. dönem Kaymakamlık kursuna katıldı.    2008 yılı Nisan ayında Çorum İli Dodurga İlçesi Kaymakam Vekilliğine atandı. İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü’nün 30.07.2010 tarih ve 12815 sayılı müşterek kararnamesi ile Nazmiye kaymakamlığına atandı. 07 Ağustos 2012 tarihli İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar Kararnamesi ile Ağrı Vali Yardımcılığı görevine atandı. Sosyal Güvenlik Denetmeni Özlem Selçuk Belge ile evli ve bir kız çocuğu babası olup, İngilizce bilmektedir.

Bu haber 548 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Diğer Haberler

BEĞEN

YAZARLAR

Kerem ENGİN Kerem ENGİN
YÜREKLERİMİZ RAMAZANA HAZIR MI?
Nuri ARSLAN Nuri ARSLAN
GÜVENİLİR OLMAK
Aile ve Din Aile ve Din
Engelli Yakını Olmak
İbrahim Hakkı Dondurmacı İbrahim Hakkı Dondurmacı
Yönetici ve atayanlarından beklentilerimiz
Halil YILMAZ Halil YILMAZ
O Büyük Adamlara
Betül Dağüstün Betül Dağüstün
Kıskançlık
Ecz. Dilan Özmen Özgün Ecz. Dilan Özmen Özgün
Yine Bir CAN’ın ardından
Bahattin KONAK Bahattin KONAK
Komşu Hakkı
Nuran ÖZBEY Nuran ÖZBEY
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
Fatih ÜÇGÜN Fatih ÜÇGÜN
Diyadin Kanyonu Oluşumu ve Doğal Güzelliği

GÜNCEL HABER