İL FİNALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle; Türkiye’nin her bir il ve ilçesinde Hafızlık, Ezanı Güzel Okuma, Etkili Hutbe Sunumu ve Kur’an-ı Kerimi yüzünden okuma yarışması tertip edilmektedir.

İL FİNALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 Diyanet İşleri Başkanlığınca her yıl "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle; Türkiye’nin her bir il ve ilçesinde Hafızlık, Ezanı Güzel Okuma, Etkili Hutbe Sunumu ve Kur’an-ı Kerimi yüzünden okuma  yarışması tertip edilmektedir.

        Bu çerçevede Ağrı İl  Müftülüğü tarafından Merkez Camiinde İl ve İlçe’de dereceye giren din görevlileri arasında Hafızlık, Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma, Ezanı Güzel Okuma ve Hutbe Okuma İl finali düzenlendi.

        İl Müftü Yardımcısı Murat SARI’nın başkanlığını yaptığı jüride; Hamur İlçe Müftüsü Haydar DARAKCI, A.İ.Ç.Ü Öğr. Görevlisi Dr. Hasan HALİLOĞLU, İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Halis DEMİR ve İl Vaizi Nuri ARSLAN görev aldılar.

        Buna göre Etkili Hutbe Okuma Yarışmasında:

1.İSMAİL ŞENGÖR (Aş. Saklıca Köyü Cami)

Ezanı Güzel Okuma Yarışmasında:

1.SİNAN SARI (Eleşkirt Goncalı Yeşilköy Mezra Cami)

Kur’an-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması sonucunda

1.İSMAİL AKDEMET (Konuktepe Köyü Cami)

Hafızlık yarışmasında;

1.TALHA DÜZENLİ (Hamur Sağır Buğday Köyü Cami)

Yukarıda ki sıralama oluştu.

        Yapılan yarışmaların ardından İl Müftü Yardımcısı Murat SARI “Din Görevlilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamı diliyorum” dedi.

Akabinde yarışmaya katılan bütün personellere çeşitli hediyeler takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2019, 20:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER