Avm Çalışanları Sendikası Kuruldu

Ankara'da AVM çalışanları Alışveriş Merkezi Emekçileri Sendikası (AVMES) adı altında sendika kurdu.

Avm Çalışanları Sendikası Kuruldu

Ankara'da AVM çalışanları Alışveriş Merkezi Emekçileri Sendikası (AVMES) adı altında sendika kurdu.Ankara'da bir otelde ilk basın toplantısını düzenleyen bir grup AVM çalışanı, Alışveriş Merkezi Emekçileri Sendikası (AVMES) adı altında kurulan sendika ile ilgili basın açıklaması yaparak bilgi verdi."Güneşi görmeyenlerin sendikası" sloganıyla başlayan tanıtım toplantısında konuşan AVMES Genel Başkanı Can Dastan, evrenselleşmeden ekonomik bir güç olmanın mümkün olmadığını belirterek şunları kaydetti: "Her geçen gün hızla büyüyen, ticaretin ve sosyal hayatın büyük bir kısmını halka sunan alışveriş merkezlerine baktığımızda her yıl yaygınlaşan büyüyen ve istihdam sağlayan ticaret merkezleri olduklarını görüyoruz, ülkemizde ise 450'nin üzerinde alışveriş merkezinin yanı sıra, cadde mağazaları ve kurumsal market zincirlerini kapsayan yaklaşık 1 milyon çalışanın olduğu, Türkiye potansiyelinde ise en genç çalışan kitlesinin bulunduğu ve en aktif çalışma dönemimizi harcadığımız bu ticarethanelerde, emeklerimizin karşılığını tam manasıyla alamamanız sebebiyle, burada bulunan diğer alışveriş merkezi emekçisi olan kardeşlerimizle birlikte açılışını yaptığımızı sendikamızın kurulması gereği zorunluluk halini almıştır. Bu sebeple oluşturduğumuz AVMES, yoğun çalışma temposunda ezilen bu kardeşlerimizin emeklerinin karşılıklarını alması, iş kanuna uygun ve bireyin çalışma sınırı üzerinde olan bu koşulları asgari şartlarda düzenlenmesi ve kurgulanması amacı ile faaliyete başlanmıştır."Sendika üyeliğinin anayasal hak olduğunu söyleyen Dastan, 1 Mayıs'ta çalışan Alışveriş merkezi çalışanlarının haklarının da düzenlenmesini gerektiğini vurgulayarak "Türk toplumunun gelenekleri gereği toplumu omurgasını oluşturan aile yaşantımıza dahil olamıyoruz. Resmi tatiller bayram izinleri ve tüm özel günlerde çalışmak zorunda kalıyoruz. Fazla mesai gerçeğe uygun olmayan puantajlar ile ödenmemesi ve bu cetvellerin yöneticiler tarafından doldurularak imzalatılması, hukuksuz rotasyon, yasayla bağdaşmayan iş sözleşmesi bizler bu mağduriyetleri en aza indirmek için iş veren ve işçi arasında köprü kurmaya hazırız" ifadelerini kullandı.Toplantı toplu hatıra fotoğrafı çekimin ardından son buldu.Toplantıya AVM çalışanları, AVMES'nın Avukatı Ulaş Serdar Sürmeli, Ağrı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Alaettin Aslan katıldı. - ANKARA
Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 23:57
YORUM EKLE
YORUMLAR
alpr alp
alpr alp - 6 ay Önce

AĞRI SAĞLIK İL MÜDÜRÜ KIRŞEHIR'E TAYİN OLDU
Ağrı ilinde birçok idarecilik görevinde bulunan ve halen Ağrı İl Sağlık Müdürü olarak görev yapan hemşehrimiz Op. Dr. Ali Bulut Kırşehir' e tayin oldu.

Kırşehir' in Mucur ilçesi nüfusuna kayıtlı Op.Dr. Ali Bulut Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Kalp ve Damar Cerrahi Hekimi olarak hizmet verecek. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyoruz..
#KırşehirSağlıkÇalışanlarıDerneği

ALİ BULUT KİMDİR;

Doğum yeri: Mucur/Kırşehir
Doğum yılı: 02.02.1984
Medenî hâli: Evli, bir çocuk babası

EĞİTİM DURUMU ve İŞ TECRÜBESİ:

2017 – hâlen Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü – İl Sağlık Müdürü

2016 – 2017 Ağrı İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği – Tıbbî Hizmetler Başkanı ve Genel Sekreter

2016 – 2016 Ağrı Devlet Hastanesi – Başhekim

2016 – 2016 Ağrı Devlet Hastanesi – Kardiyovasküler Cerrahî Uzmanı

2009 – 2016 Sağlık Bakanlığı Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniği – Kardiyovasküler Cerrahî Asistanı (memur olarak ilk ataması)

2002 – 2009 Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi – Tıp Doktoru

1995 – 2002 Ankara Süleyman Demirel Anadolu Lisesi – Ortaokul ve Lise

1991 – 1995 Ankara Yenimahalle Hazar İlkokulu – İlkokul

Yabancı dil: Üniversite ve anadolu lisesinde zorunlu ingilizce hazırlık eğitimi almıştır. İyi seviyede İngilizce bilmektedir.

SIRADAKİ HABER